Fertiliteitspoli in Winschoten en Delfzijl
“Het mooie is dat we op de fertiliteitspoli alle tijd hebben om vragen te beantwoorden en instructies te geven."
In februari is de fertiliteitspoli van start gegaan. Gynaecologen Helen Dassen en Judith Blaauw en fertiliteitsverpleegkundigen Sylvia Riemeijer en Patricia Oosterlaken behandelen o.a. stellen met vruchtbaarheidsproblemen. Sylvia Riemeijer: “Het mooie is dat we op de fertiliteitspoli alle tijd hebben om vragen te beantwoorden en instructies te geven. Onze patiënten zijn daardoor minder onzeker.” Patricia Oosterlaken vult aan: “Patiënten komen bij ons met een heel beladen onderwerp. Ook daarom is het fijn om veel tijd voor hen te hebben.”

Doordat een team van vier mensen alle patiënten behandelt, is overleggen heel eenvoudig geworden. Ook is er een vaste contactpersoon bij het UMCG die gebeld kan worden voor extra advies. “Voor de patiënt is alles veel duidelijker. Voor ons is het werk gestroomlijnder geworden. We zien dat die korte lijnen positieve effecten hebben.” zegt Helen Dassen.
Met de tijd mee
De fertiliteitspoli is een mooi voorbeeld van goed inspelen op de wensen van patiënten. Maar het team heeft nog meer plannen. Judith Blaauw: “Mensen die zwanger willen worden hebben vaak veel vragen. Daarom zijn we bezig met het ontwikkelen van een modern communicatiemiddel waarmee onze patiënten op elk moment van de dag vragen kunnen stellen. We weten nog niet precies hoe het eruit gaat zien, maar het moet er in elk geval voor zorgen dat wij nog dichter bij onze patiënten komen te staan. We gaan echt met onze tijd mee.”